Facebook Twitter Instagram
    HRmag
    • Trh práce
    • Legislativa
    • Pracovní prostředí
    • Recruitment
    • Rozvoj
    • Procesy
    • Insider
    • Personálie
    • Vzdělávání
    • Redakce
    Facebook Twitter Instagram
    HRmag
    Home»ČTK»Firmy v cestovním ruchu přijímají na léto stovky brigádníků
    ČTK

    Firmy v cestovním ruchu přijímají na léto stovky brigádníků

    hrmag.czBy hrmag.cz21. 6. 2016Žádné komentáře2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Firmy působící v cestovním ruchu přijímají před létem stovky brigádníků. Část z poptávaných pozic je stále ještě volná. Řada z pracovníků má po konci sezony šanci ve firmách získat i trvalé zaměstnání. Vyplývá to z vyjádření subjektů v cestovním ruchu pro ČTK.

    Internetový prodejce dovolených Invia.cz před letní sezonou přijme stovky brigádníků. Společnost už s nábory začala, desítky míst jsou ještě volných na pracovištích v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Pozice prodejce zájezdů je vhodná jak pro brigádníky, tak pro zájemce o hlavní pracovní poměr. Náplň práce spočívá zejména v telefonickém vyřizování objednávek klientů a zajištění komunikace s cestovními kancelářemi.

    Ti nejlepší mohou počítat s budováním úspěšné kariéry v oblasti cestovního ruchu. „Od uchazečů očekáváme především orientaci na internetu, dobré uživatelské znalosti práce s počítačem a zejména komunikační schopnosti,“ uvedla personální ředitelka Invie Irena Tůmová.

    Desítky až stovky nových pracovníků přijme ještě před začátkem léta i společnost Student Agency a železniční a autobusový dopravce RegioJet, a to jak brigádníky, tak dlouhodobé zaměstnance. RegioJet hledá například 100 stevardek a stevardů pro vlaky a autobusy v Praze, 50 autobusových stevardů v Brně a 40 vlakových a autobusových stevardů na Ostravsku.

    Také on-line prodejce zájezdů Dovolena.cz přijímá na léto brigádníky – prodejce/asistenty. Z celkového potřebného počtu 100 pozic je stále přibližně 30 až 40 míst k dispozici.

    Prodejce letenek Letuška.cz bude v létě nabírat do deseti brigádníků. „Jde například o kurýrní práce nebo jednoduchou administrativu,“ uvedl ředitel portálu Josef Trejbal. Firma se podle něj snaží nabírat lidi, kteří mají blízko k oboru, například studenty škol cestovního ruchu. „Pokud se takový pracovník osvědčí, stává se později kmenovým zaměstnancem,“ dodal ředitel.

    Share this:

    • Click to share on Twitter (Opens in new window)
    • Click to share on Facebook (Opens in new window)

    Related

    cestovní ruch letní brigády
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    hrmag.cz

    Related Posts

    Český pracovní trh se za posledních 20 let výrazně proměnil

    4. 6. 2025

    Nová pravidla podpory v nezaměstnanosti zvýhodní od letošního června padesátníky

    4. 6. 2025

    Grafton Recruitment spouští službu Executive Search: Špičkoví manažeři do 6 týdnů

    2. 6. 2025

    Leave A Reply Cancel Reply

    HRmag.cz
    HRmag.cz se věnuje novinkám a trendům z oblasti lidských zdrojů, HR, personalistiky, CSR, outsourcingu, firemních procesů, podnikových služeb a souvisejících témat.
    Odebírejte novinky z oboru HR e-mailem

    RSS Píšeme na PodnikoveSluzby.cz
    • Cato Networks ztrojnásobí kapacitu svého pražského výzkumného a vývojového centra a podpoří globální inovace
    • Katarína Brydone jmenována ředitelkou Colliers v České republice
    • Podíl renegociací na kancelářském trhu roste, prodlužuje se i smluvní období
    • Mimopražské kanceláře: Mírný růst a atraktivní dostupnost
    • Huawei aktivně podporuje Chartu proti domácímu násilí
    • Třetina zaměstnanců není v práci spokojená
    • Tři čtvrtiny žen vnímají uplatnění v IT jako obtížnější než u mužů
    • Absolventi technických oborů mají na trhu práce výhodu
    • RPO ušetří při náboru zaměstnanců až polovinu času a čtvrtinu nákladů
    • Nízká míra nezaměstnanosti a nedostatek uchazečů bue přetrvávat i v roce 2025
    Facebook Twitter Instagram Pinterest
    © 2025 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.