Poradna MPSV – Podpora v nezaměstnanosti

V jaké výši mi bude přiznána podpora v nezaměstnanosti, pokud zaměstnání ukončím sám?

V případě, že uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem, činí procentní sazba podpory v nezaměstnanosti 45 procent průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu po celou podpůrčí dobu. To neplatí, pokud vykonával uchazeč o zaměstnání jako poslední před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání samostatnou výdělečnou činnost.

Zdroj: MPSV

2 Komentáře k "Poradna MPSV – Podpora v nezaměstnanosti"

 1. Věra Kratochvílová | 21/11/2018 z 10:51 | Odpovědět

  Dobrý den,

  1. Z čeho se počítá výše podpory v nezaměstanosti ? V mém případě to asi bude 45%, je to z průměrné měsíční mzdy za poslední ukončené čtvrtletí, tj, za prosinec, listopad a prosinec 2018? pracovní poměr skončí dohodou k 31.12.2018 a nedostanu žádné odstupné a na úřad práce nastoupím a požádám o podporu od 1.1.2019

  2. Pokud pobírám dávky na podporu nezaměstanosti je možno si přivydělat ? na DPČ? a kolik ? polovinu mimnimální mzdy? ..kolik je to přesně v čisté podobě? Nebo ne, možnost je až po ukočení podpůrné doby, tj. v mém případě po 11 měsícíh (věk na 55 let) ?

  2. Jaká je maximální výše podpory v nezaměstananosti v roce 2019? ( v roce 2018 to bylo 16.682 Kč, vypočítáno z průměrné mzdy za 1-3 čtvrteletí v roce 2017 a je to 0,58procenta) ?

  děkuji předem za odpověď.

 2. Kateřina Vavřičková | 16/04/2020 z 22:28 | Odpovědět

  Dobrý den, po 4 letech jsem rozvázala pracovní poměr z důvodu hodinového dojíždění vlakem a nastoupila jsem do nového zaměstnání poblíž mého bydliště. Mezi ukončením minulého zaměstnání a začátkem nynějšího jsem vyčerpala 4 měsíce podpory. V novém zaměstnání jsem se pro dobrou práci a spolehlivost stala zástupkyní vedoucího.
  Zaměstnavatel však v současné době z důvodu koronaviru propustil všechny zaměstnance, kteří byli ve zkušební době, což postihlo i mne.
  Potřebuji radu, jestli je v této době pamatováno na zaměstnance se stejným problémem jako mám já, kdy mi Úřad práce Rozhodnutím oznámil, že dostanu podporu pouze zbylý 1 měsíc i když na výpovědi mám napsáno, že zaměstnavatel byl nucen ukončit pracovní poměr z důvodu vyhlášení nouzového stavu v ČR.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*