Facebook Twitter Instagram
    HRmag
    • Trh práce
    • Legislativa
    • Pracovní prostředí
    • Recruitment
    • Rozvoj
    • Procesy
    • Insider
    • Personálie
    • Vzdělávání
    • Redakce
    Facebook Twitter Instagram
    HRmag
    Home»Recruitment»Umělá inteligence TalentGroup najde firmám i utajené IT talenty
    Recruitment

    Umělá inteligence TalentGroup najde firmám i utajené IT talenty

    By hrmag5. 2. 2022Updated:7. 2. 2022Žádné komentáře2 Mins Read
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Share
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Najít IT odborníky i tam, kde konkurence tápe. To slibuje severský TalentGroup, který se při hledání talentů vedle personálně-poradenské práce svých expertů významně opírá o umělou inteligenci. Působí v celé republice, první kancelář otevřel právě dnes v moderních prostorech v centru Brna.

    „Za pomocí unikátních algoritmů je systém TalentGroup při vyhledávacích sekvencích schopen jít o mnoho víc do hloubky a dle souboru klíčových slov například odhalit a následně kategorizovat ty kompetence, které jinak nejsou přímo nebo vůbec pojmenované – robot je v rámci veřejně dostupných zdrojů schopen vyhledávat i v přidružených dokumentech, na osobních stránkách kandidátů, nebo v popisu pracovních náplní na sociálních sítích i s ohledem na překlepy,“ vysvětluje Vladimír Vrtal, ředitel TalentGroup.

    Aktuálně TalentGroup vypisuje hned několik otevřených pozic v rámci interního náboru zaměřených zejména na technologicky zdatné IT recruitery. „Nabízíme velmi nadstandardní odměny. Ale taky očekáváme výkon a dodržování předepsaných KPI. Máme férový přístup a přátelskou atmosféru, ale IT recruitment je tvrdé obchodní prostředí, které není úplně pro každého,“ říká Vladimír Vrtal. Ten má za sebou několik úspěšných projektů v oblasti budování firemních organizací zejména v rámci personalistiky. Na konci svého předchozího působení Vrtal organizaci předal s ročními tržbami přesahujícími 200 mil. Kč. Cíle TalentGroup jsou podle Vrtala významně vyšší.

    „V Česku, ale nejenom tady, se už několik let kumuluje nedostatek IT odborníků, protože univerzitní prostředí nemá kapacitu generovat dostatek absolventů, kteří by pokryli rostoucí poptávku. Pro nás je to ideální prostředí, protože víme jak nedostatkové talenty hledat a získávat. Máme řadu účinných nástrojů jak jít při získávání IT specialistů pro naše klienty o krok dál. Takže umíme pomoct i s poptávkou, kterou se klientům dlouho nedaří uspokojit,“ dodává Vladimír Vrtal.

    „V TalentGroup věříme, že k dlouhodobému úspěchu firmy vede kvalitně poskytnutý servis kandidátům a klientům, což v našem případě znamená i podporu zaměstnanosti nedostatkových IT expertů a zvyšování konkurenceschopnosti České republiky v oblasti inovací, výzkumu a vývoje,“ dodává Vrtal. „Koneckonců je asi nejjednodušší se o tom přesvědčit tak, že nás klient s požadavkem může rovnou oslovit a spolupráci si konkrétně vyzkoušet,“ uzavírá Vrtal.

    Share this:

    • Click to share on Twitter (Opens in new window)
    • Click to share on Facebook (Opens in new window)

    Related

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    hrmag

    Related Posts

    ÚOHS: Systém pracovních portálů se více zpřístupní konkurenci

    19. 11. 2025

    Skoro dvě třetiny firem chtějí do konce roku nabírat, výplaty zvýší jen osmina

    22. 10. 2025

    Firmy musí hledat nové zdroje pracovní síly

    21. 10. 2025

    Leave A Reply Cancel Reply

    HRmag.cz
    HRmag.cz se věnuje novinkám a trendům z oblasti lidských zdrojů, HR, personalistiky, CSR, outsourcingu, firemních procesů, podnikových služeb a souvisejících témat.
    Odebírejte novinky z oboru HR e-mailem

    RSS Píšeme na PodnikoveSluzby.cz
    • ABSL ocenila nejvýznamnější inovace v oboru IT a podnikových služeb roku 2025
    • Český obor podnikových služeb roste o 7 %. Do roku 2030 může zaměstnávat 260 tisíc lidí
    • Mzdový vývoj v IT: nároky rostou, mzdy nikoli
    • Datová suverenita se v době geopolitické nejistoty stává kritickým rizikem podnikání
    • Novým prezidentem asociace ABSL se stal Bohumil Říha
    • Praha: nedostatek kanceláří tlačí nájemné k rekordům
    • Na cestě k nové práci hraje klíčovou roli životopis. Jen třetina uchazečů jej při hledání práce aktualizuje
    • Nejvíce volných kancelářských prostor je v okolí stanice Pankrác, Chodov a Želivského
    • Uchazeči o práci chtějí reakci zaměstnavatele ideálně do týdne
    • Kancelář jako cíl, ne povinnost
    Facebook Twitter Instagram Pinterest
    © 2025 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.