Veřejný prostor podle MPSV čeká proměna

Česká společnost stárne, demografické změny představují velkou výzvu. Týká se to i veřejného prostoru ve městech a obcích. Budování bezbariérového a stáří přátelského veřejného prostoru je jedním ze strategických cílů, na které se MPSV soustředí a zmiňuje ho i ve svých plánech a dokumentech.

Příznivé podmínky ve veřejném prostoru, jež neomezují pohyb seniorů a starších osob, znamenají lepší dostupnosti služeb, podporu mobility a fyzické aktivity seniorů. Pomáhají snadněji zprostředkovat sociální kontaktu a vytvářejí tak možnosti, pro lepší zapojení seniorů do života v obcích, a tím i k celkovému zvyšování kvality jejich života.

Odborníci se shodují, že je nutné připravovat se na stárnutí populace a současně pamatovat na to, že osoby nad 50 let jsou velmi rozmanitá a heterogenní skupina lidí, tudíž je nutné přijít s takovými opatřeními, která zahrnou a zohlední jejich specifika. Podle současných prognóz bude v roce 2030 čtvrtina obyvatel České republiky ve věku 65+, v roce 2050 to bude již celá třetina.

Přidej komentář jako první k "Veřejný prostor podle MPSV čeká proměna"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*