Americký trh práce prudce zrychlil tvorbu pracovních míst

Američtí zaměstnavatelé vytvořili v červnu zhruba 287.000 pracovních míst, což je nejvíce za posledních osm měsíců. Trh práce tak výrazně oživil z výrazného květnového útlumu, kdy v největší ekonomice světa vzniklo pouze 11.000 příležitostí. Míra nezaměstnanosti se sice z květnového téměř devítiletého minima zvýšila na 4,9 procenta, Američané ale znovu začali hledat práci. Plyne to z dnešních údajů amerického ministerstva práce.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že vznikne asi 170.000 nových míst. Květnová tvorba míst byla přitom ještě horší, než udávala předběžná čísla, podle kterých vzniklo asi 38.000 míst, nejméně za šest let. U míry nezaměstnanosti se čekalo zvýšení na 4,8 procenta z květnových 4,7 procenta.

Dnešní zpráva naznačuje, že americká centrální banka (Fed) by mohla v nejbližších měsících přistoupit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Fed ale tento krok v poslední době podmiňuje vedle oživováním trhu práce a růstu inflace také stabilizací finančních trhů po červnovém rozhodnutí Británie odejít z Evropské unie.

Přidej komentář jako první k "Americký trh práce prudce zrychlil tvorbu pracovních míst"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*