Dceřiná firma Foxconnu začala v Pardubicích opravovat mobily

Společnost Foxconn CZ prostřednictvím své dceřiné firmy zahájila v Pardubicích provoz nového centra na opravu mobilních telefonů. Pracovat v něm má 250 lidí, z toho čtyři pětiny v dělnických profesích. ČTK o tom informoval v tiskové zprávě mediální zástupce firmy Michal Malysa.

Novou opravárenskou linku spustil Foxconn Global Services Division (FGSD) v dubnu. Plánuje, že množství opravených a repasovaných přístrojů dosáhne až půl milionu kusů ročně. Opravárenské centrum stálo 55 milionů korun.

Středisko se bude zabývat repasováních starších typů mobilních telefonů, opravami přístrojů, sestavováním příslušenství k telefonům i částečnou recyklací zařízení.

Skupina Foxconn, která vyrábí elektroniku, loni koupila dvacetiprocentní podíl firmy Bamboo Distribution, která v současnosti zajišťuje repasování mobilních přístrojů v 17 zemích. Spolupráce má vést k vybudování sítě opravárenských služeb ve Velké Británii i Evropě. „Tato investice zapadá do plánů růstu Foxconnu České republice, v Evropě i po celém světě,“ uvedl provozní ředitel FGSD Patrick Blundson.

Pardubická společnost FGSD poskytuje služby v oblasti záručního a pozáručního servisu, logistiky a projektového řízení pro celou tchajwanskou skupinu Foxconn i její klienty.

Přidej komentář jako první k "Dceřiná firma Foxconnu začala v Pardubicích opravovat mobily"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*