Do roku 2025 chce Accenture genderovou vyváženost

V současné době pracuje celosvětově v Accenture 150 000 žen, což je téměř 40 % zaměstnanců. Do roku 2025 přitom prý dosáhne genderové vyváženosti pracovníků ve společnosti, tj. 50 % žen a 50 % mužů.

Během posledních několika let si společnost stanovila milníky na cestě k rovnosti mužů a žen. Firma chce dosáhnout toho, aby ženy tvořily 40 % pracovníků v roce 2017; tohoto cíle bylo dosaženo o rok dříve. Dále chce podporovat postup co největšího podílu žen na úroveň generálních ředitelek v roce 2016. A také docílit růstu procentuálního podílu žen na pozicích generální ředitelky na celosvětové úrovni na 25 % do roku 2020.

Co pro to firma dělá za kroky?

Podpora žen, které jsou ve společnosti na seniorních pozicích, aby mohly povýšit na úroveň, kde jsou odpovědné za příjmy společnosti. Od doby spuštění před šesti lety bylo v celosvětovém programu pro leadership povýšeno 80 % žen, případně došlo k významnému rozšíření jejich pravomocí a zodpovědnosti.

Zajištění transparentnosti. Společnost si stanovila a zveřejnila jasné, měřitelné cíle za účelem růstu počtu žen a zveřejnila demografická data týkající se zaměstnanců v mnoha zemích včetně USA, Kanady, Jižní Afriky, Japonska, Indie a zemí ASEAN.

Spuštění iniciativ, které ženám umožní získat požadované dovednosti. Například program Women in Technology (Ženy a technologie) pomáhá urychlovat cestu vysoce výkonných žen na pozice technického architekta, která je velmi žádaná.

Spolupráce firem a vlád za účelem dosažení ještě větší genderové vyrovnanosti na pracovišti; závazky, které zahrnují například vládní příslib rovného odměňování nebo paradigma parity.

Přidej komentář jako první k "Do roku 2025 chce Accenture genderovou vyváženost"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*