Druhý ročník Fóra rodinné politiky s podtitulem „Budoucnost české rodiny“

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje již druhý ročník Fóra rodinné politiky, tentokrát s podtitulem „Budoucnost české rodiny“. Akce se bude konat ve dnech 14. až 15. května 2019 v brněnském hotelu Cosmopolitan Bobycentrum při příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Dvoudenní událost s několika desítkami workshopů zahájí ministryně Jana Maláčová. Součástí fóra bude také řada doprovodných akcí, jako například ocenění vítězů soutěže Pečující roku, kterou MPSV pořádá letos poprvé.

Záměrem této mezinárodní akce je vyvolat a podpořit otevřenou debatu týkající se cílů a zaměření rodinné politiky v České republice do budoucna. Nízká porodnost, stárnutí populace, vysoká nestabilita rodin, propad životní úrovně spojený se založením rodiny a změny struktury rodin, to jsou aktuálně ty největší výzvy rodinné politiky. V rámci workshopů budou představovat svou činnost, diskutovat možná opatření a případně se pokusí najít nové příležitosti a řešení pro výzvy rodinné politiky zástupci politické reprezentace, státní správy, sociální partneři, vědecké instituce, neziskové organizace, reprezentanti krajů, měst a obcí, zástupci firem a podnikatelských subjektů a dalších aktérů aktivních v podpoře rodin.

Svou účast přislíbili zahraniční ministři, četní poslanci a přední odborníci z oblasti demografie, sociologie, ekonomie, psychologie i pedagogiky či zástupci relevantních mezinárodních organizací. V rámci celé akce se uskuteční 15 workshopů a jeden hlavní politický panel. Témata pro diskuze jsou vybrána tak, aby pokrývala celé spektrum aktuálních otázek rodinné politiky. Mezi tato témata patří například:

  • Jak zajistit důstojné důchody v zemi s nízkými mzdami
  • Péče jako neviditelná práce – jak na podporu sendvičové generace
  • Legislativní novinky z ČR a EU
  • Dopady nedostupného bydlení na mladé rodiny
  • Slaďování rodinného a pracovního života jako výlučné téma bílých límečků
  • Snižování gender pay gap jako jedno ze stěžejních témat rodinné politiky

Součástí akce bude také vyhlášení výsledků soutěže Pečující roku. Tu MPSV pořádá letos poprvé a jejím cílem je ocenit konkrétní neformální pečující a poukázat na jejich zkušenosti a příběhy z praxe. Ocenění převezmou vítězové jednotlivých kategorií z rukou ministryně Jany Maláčové.

Fóra rodinné politiky se bude moci zúčastnit až 300 zájemců z řad odborné veřejnosti. Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.forumrodina.mpsv.cz/.

Přidej komentář jako první k "Druhý ročník Fóra rodinné politiky s podtitulem „Budoucnost české rodiny“"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*