Informační leták pro osoby v bytové nouzi

Bytová nouze je v České republice již notnou dobu velmi zřetelným problémem. Také z tohoto důvodu vydává Ministerstvo práce a sociálních věcí informační leták s názvem „Informace a kontakty pro osoby v bytové nouzi“.

Tato praktická informační pomůcka, která vznikla v rámci projektu „Podpora sociálního bydlení“, je určena jednotlivcům i rodinám v krizových situacích spojených se ztrátou bydlení, domova a dalších základních jistot. Leták nabízí jak obecné informace o možné pomoci v případě bytové nouze, tak konkrétní informace v závislosti na obci, ve které se strádající osoba nachází.

„Cílem bylo vytvořit speciální odolnou tiskovinu a ve spolupráci s obcemi z ní udělat užitečnou souhrnnou pomůcku. Sloužit má těm, kteří obec nebo poskytovatele sociálních služeb požádají o radu či akutní pomoc v oblasti ubytování, zdravotního ošetření, získání bezpečného útočiště a obecně uspokojení základních životních potřeb,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Díky letáku si může každá obec jednoduše vytvořit vlastní lokální „mapu“ nejdůležitějších míst a institucí, kde mohou lidé v nepříznivé sociální situaci získat potřebnou pomoc. Systém vyplňování formuláře s tiskem na samolepicí štítky umožňuje doplnit reálné lokální údaje a také je kdykoliv aktualizovat nebo měnit.

O fyzickou podobu letáku a samolepicí štítky si mohou obce, neziskové organizace a další podobné subjekty zažádat na e-mailové adrese socialni.bydleni@mpsv.cz. Elektronickou podobu letáku lze najít na stránkách www.socialnibydleni.mpsv.cz.

Přidej komentář jako první k "Informační leták pro osoby v bytové nouzi"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*