Listopadové výplaty by zaměstnanci Poldi měli mít v půli ledna

Listopadové výplaty by zaměstnanci Poldi, kterých je zhruba 200, měli mít v půli ledna, zpoždění měly i ty říjnové. Tento týden se mají v podniku rozjet další provozy, řekl dnes ČTK personální ředitel Antonín Čimera. Uvedl, že pozdě platí odběratelé, zakázek je podle něj dost. Vyjádření odborářů ČTK zjišťuje.

Zbytek říjnových výplat dostali zaměstnanci na konci loňského roku, před Vánoci dostali jen část mzdy.

Zaměstnanci nyní pracují v provozech dokončující výroby a tepelného zpracování. Kovárny a ocelárny měly provoz pozastavený kvůli opravám technologií, ve středu mají začít vyrábět. V plánu je také rozšíření provozu ocelárny na tři směny, což znamená nabírání zhruba dvou desítek lidí. O dalším vývoji se bude podle personálního ředitele rozhodovat v následujících dnech.

Společnost se od předloňska potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Podnik později prošel reorganizací. Nový investor, kterého zastupuje italský jednatel Adriano Zambon, řídí Poldi od letošního jara. Podle obchodního rejstříku patří společnost skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru.

Přidej komentář jako první k "Listopadové výplaty by zaměstnanci Poldi měli mít v půli ledna"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*