Osmnáct let se pohybuje Milan Dolanský, marketingový ředitel fin-tech společnosti FlexiFin, v bankovnictví. Soustředí se hlavně na Retail a segment poskytování půjček středním a malým podnikům (SME). Když končil svoji misi jako Direct Sales Manager Home Creditu na indickém trhu, rozhodl se vrátit do České republiky a přijal nabídku od FlexiFinu. Mohl přitom zůstat v zahraničí, ještě před indickou misí o něj totiž projevila zájem americká rozvojová banka v Africe.
Čím to, že milovník cestování a dovolených u moře odmítl další profesní výzvy v cizině a zamířil domů? Milan Dolanský to vysvětluje tím, že mu imponují lidé, kteří mají jasnou vizi a silnou představu o tom, co chtějí vybudovat. A přesně tak na něj zapůsobil Roman Bulguris, generální ředitel a jeden ze zakladatelů FlexiFinu, který se od roku 2019 snaží z této společnosti vybudovat silně proklientskou nebankovní instituci a změnit obraz celého sektoru u veřejnosti. Jak už název firmy napovídá, u FlexiFinu můžou zákazníci splácet půjčky flexibilně, k dispozici mají vlastní kreditní kartu a také mobilní aplikaci, díky níž mají o své půjčce a jejím splácení neustálý přehled.
Nejdůležitější je pozitivní přístup k práci a motivace
„Nejvíc si vážím toho, že mám od svých nadřízených naprostou důvěru a svobodu dělat to, co umím, tak, abych splnil vše, na čem jsme domluvili. Vím, že co se řekne, to platí,“ popisuje Milan Dolanský svoji zkušenost s působením ve FlexiFinu, kam nastoupil v roce 2023. Na podřízených naopak ocení, když si sami dokážou přijdou říct o pomoc a ochoty jednat na rovinu bez zbytečného kličkování. „Chyby se stanou a stávat se budou. Neznám nikoho, kdo by je nedělal. Když se ale řeší včas, většina z nich se dá aspoň v pracovním životě napravit a poučit se z nich,“ věří marketingový ředitel FlexiFinu.
Za nejdůležitější u zaměstnanců považuje Milan Dolanský pozitivní přístup k práci a motivaci. Jde o vlastnosti, které se člověk nemůže naučit, musí je mít už v sobě. Svůj tým považuje za to nejcennější, co firmě přinesl. „Celý svůj pracovní život vlastně něco stavím. Začalo to procesy, pokračovalo přes aplikace a business vertikály a skončilo u celého podniku. Zatím se mi přitom vždy poštěstilo, že si skvělí lidé buď našli mě anebo jsem si našel já je,“ konstatuje Milan Dolanský.
Pracovní den zahajuje procházením prodejních výsledků. Následuje klasické kolečko e-mailů, Jira ticketů a Trello karet. “Co nejsem schopný vyřešit do pěti minut, z toho vzniká úkol nebo schůzka v mém kalendáři. Když to jde, ještě ten den, nebo co nejdříve,“ popisuje. Teprve po této ranní rutině následuje snídaně, u které si marketingový ředitel FlexiFinu pročítá novinky ze světa.Poslední dobou mu učarovala hlavně umělá inteligence – Chat GPT a generování obrázků v Midjourney – a zkušenosti s nimi se snaží přenášet i do své práce.
Inspiruje ho Tomáš Baťa a příběh jeho značky
Oblibu zkoumat nové věci si Milan Dolanský přenáší i do soukromého života. S rodinou rád cestuje. Nejvíc ho naplňuje vidět své děti, jak jsou hrdé na to, že něco zvládly, něco je bavilo a pak si o tom společně jako rodina můžou vyprávět. „Nedávno jsme si třeba zkoušeli plavání s delfíny na Mauriciu. To byl pro nás všechny ohromný zážitek,“ vzpomíná. Nejraději by žil někde na pláži, v malé, klidné vesnici v zemi, kde je po celý rok teplo na koupání a dá se odtamtud pracovat pod slunečníkem.
Ale zpátky do reality. Kde bere Milan Dolanský inspiraci pro svoji práci? Třeba z úspěchu někdejšího zlínského podnikatele Tomáše Bati. „Líbí se mi, jak byl schopný vystavět ekosystém okolo jednoho produktu, a jak se díval do budoucna,” vysvětluje. Podobným způsobem by rád přispěl k ještě větší dostupnosti a jednoduchosti finančních produktů. „Celý finanční sektor chce být se svými produkty zákazníkovi k dispozici ihned. Otázkou bude, podle čeho si vás klient vybere. My jsme se rozhodli jít cestou co nejlepší user experience. Chceme si vyhodnocovat, jak klient produkty používá, a podle toho přicházet s nápady, jak je ještě vylepšit,” uzavírá marketingový ředitel FlexiFinu Milan Dolanský.