Nejvíce prý nabírají firmy v obchodě a logistice

I když zatím nezaměstnanost neroste takovým tempem jako v době krize v roce 2008, nárůst počtu lidí bez práce dle odhadů ekonomů nebude malý. Propouštění se očekává jak v automobilovém průmyslu a strojírenství, tak v segmentu horeca. Experti z personální agentury Grafton Recruitment lidem, kteří přijdou o práci, doporučují orientaci na obory e-commerce, logistiky, IT a podnikových služeb. Na rozdíl od krize roku 2008, kdy při propouštění přišli jako první na řadu agenturní zaměstnanci, je letos situace zatím jiná. Firmy oceňují flexibilitu, kterou jim tento typ zaměstnanců umožní.

I když firmy pomalu začínají řešit návrat k normálu, nelze očekávat, že se tak stane obratem. „Zejména v případě výrobních společností bude náběh na plnou kapacitu trvat i několik týdnů. Česká republika je zemí uprostřed Evropy, a její produkce výrobků a služeb je do značné míry závislá na schopnosti dovážet suroviny a polotovary ze zahraničí a exportovat svoji produkci do zahraničí. Pokud se ochranná opatření v EU budou uvolňovat koordinovaně, bude to dobrá zpráva pro Česko. V opačném případě mohou problémy firem přetrvávat i poté, co u nás dojde k uvolnění restrikcí, které vláda zavedla v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu,“ vysvětluje Martin Malo.

Celkový počet nabídek práce sice meziročně poklesl, nabídek práce je však stále dost. „Jen naše personální agentura v současnosti hledá vhodné uchazeče pro více než 1.500 pracovních míst po celé republice. Nabízíme i pracovní příležitosti v zahraničí, byť jsou nyní možnosti vycestování omezené,“ uvádí Martin Malo. Hodně nabírají obchodní řetězce, ať už na pozice pokladních, prodavačů či skladníků. Rostoucí počet nabídek práce je i v logistice a e-commerce, které zažívají díky karanténě velký boom. Nábor není přerušen ani v oboru podnikových služeb. Z průzkumu oborové organizace ABSL dokonce vyplynulo, že více než polovina center v souvislosti s pandemií zaznamenala nové obchodní příležitosti a objemy práce. „Všechny tyto obory představují pro nadcházející období jistotu práce,“ říká Martin Malo a dodává: „Nábor zde jede naplno a díky kompletnímu přesunu do online prostředí často i efektivněji a rychleji než v době před pandemií.“

Přidej komentář jako první k "Nejvíce prý nabírají firmy v obchodě a logistice"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*