Oracle podpoří studium informatiky v EU 1,4 mld. USD

Společnost Oracle přislíbila investice ve výši 1,4 miliardy USD do podpory studia informatiky v Evropské unii

Součást velké každoroční investice společnosti Oracle ve výši 3,3 miliardy USD do urychlení počítačové gramotnosti na světě

Evropská komise a DIGITALEUROPE dnes zahájily činnost multilaterálního partnerství Koalice digitálních dovedností a zaměstnání (Digital Skills a Jobs Coalition), které má pozvednout znalosti v oblasti informatiky a programování na všech úrovních mezi zaměstnanci v Evropě. Společnost Oracle zároveň oznámila tříletou investici v celkové výši 1,4 miliardy USD do přímé a materiální podpory vzdělávání v oblasti informatiky v členských státech Evropské unie (EU).

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20161201/444566

Téměř 1 000 vzdělávacích institucí z EU v současnosti spolupracuje s Oracle Academy, což je vlajkový program vzdělávací filantropie společnosti Oracle, který přináší vzdělávání v informatice bezmála 3,1 milionu studentů ze 110 zemí. V rámci dnešního příslibu má Oracle Academy za cíl proškolit dalších 1 000 vzdělávacích institucí EU v oblasti informatiky, instruktáží Java a Database a také oslovit studenty těchto vzdělávacích institucí v průběhu následujících tří let.

„Počítačoví odborníci jsou klíčovým faktorem pro konkurenceschopnost Evropy a její inovační kapacitu,“ uvedl John Higgins, generální ředitel společnosti DIGITALEUROPE. „V průběhu posledních deseti let jsme byli svědky růstu poptávky po pracovnících s počítačovými a programovacími dovednostmi o čtyři procenta ročně. Snaha společnosti Oracle o zavedení informatiky do školních tříd v celé Evropské unii pomůže posílit naši počítačovou ekonomiku.“

„Zde ve společnosti Oracle jsme nadšeni, že můžeme inspirovat a začlenit studenty z různých částí světa v oblasti informatiky,“ poznamenala Alison Derbenwick Miller, místopředsedkyně Oracle Academy. „Počátkem tohoto roku učinila společnost Oracle významné závazky k iniciativám CS for All (Informatika pro všechny) z Bílého domu a Let Girls Learn (Ať se dívky učí). Dnešní prohlášení je pokračováním naší aktivity v oblasti celosvětového počítačového vzdělávání a zvýšení různorodosti v oblasti technologií.“

V průběhu následujících tří let bude Oracle Academy navíc organizovat několik programů, mj.:

– Vyzve národní koalice členských států EU k partnerství s Oracle Academy při poskytování počítačového vzdělávání pro učitele a studenty.

– Poskytne nové pokročilejší vzdělávací osnovy pro vznikající technologie.

– Přizpůsobí celé vzdělávací osnovy Oracle Academy Evropskému kvalifikačnímu rámci – European Qualifications Framework (EQF).

Dnešní příslib je prodloužením závazku společnosti Oracle z roku 2013, který vzdělal a certifikoval 1 246 vzdělávacích pracovníků EU pro výuku informatiky, přidal také 203 vzdělávací instituce EU do Oracle Academy.

Přidej komentář jako první k "Oracle podpoří studium informatiky v EU 1,4 mld. USD"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*