Počet evidovaných dětských skupin překročil hranici 600

Zájem o tuto službu péče o předškolní děti je stále na vzestupu, aktuálně Ministerstvo práce a sociálních věcí zapsalo šestistou dětskou skupinu. Nejvyšší nárůst od nového roku pozorujeme především v Jihomoravském kraji, který se svým počtem 100 dětských skupin a 1 327 míst dotahuje druhou Prahu (103 skupin pro 1492 dětí) a republikového lídra, kraj Středočeský (124 skupin / 1497 dětí).

Dětské skupiny nicméně vznikají po celé zemi. „To, že je v Česku už 600 dětských skupin je úžasná zpráva, zvlášť, když se stále častěji stávají nástrojem obcí. Ty tak mohou rychle reagovat na poptávku rodičů v období přetrvávajícího nedostatku míst ve školkách“, říká ministryně Jaroslava Němcová.

V rámci projektu Podpora implementace dětských skupin, který funguje pod MPSV již od roku 2016, se připravuje jednotná Metodika pro poskytovatele, která zájemce provede celým procesem vzniku a fungování této služby. Vedle této publikace je možné si stáhnout neformálnější Informační příručku pro rodiče, přibližující možnosti předškolní péče v České republice s důrazem na to, jak rozpoznat kvalitní dětsku skupinu. Tištěnou verzi si vyzvedněte v našich krajských kancelářích.

Rodičům i zájemcům o poskytování péče je dále k dispozici elektronická evidence dětských skupin, jež umožňuje online registraci. Kromě toho mohou využít komplexního poradenství metodiček projektu Podpora implementace dětských skupin ve všech krajích České republiky.

Přidej komentář jako první k "Počet evidovaných dětských skupin překročil hranici 600"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*