Prémie pro německé zaměstnance VW za loňský rok klesnou o třetinu

Řadoví němečtí zaměstnanci automobilky Volkswagen dostanou za loňský rok prémii 3950 eur (zhruba 107.000 Kč). Oznámilo to dnes ústředí firmy ve Wolfsburgu. Kvůli krizi vyvolané skandálem s obcházením emisních testů u naftových vozů to bude o třetinu méně, než kolik dostali za předešlý rok.

Volkswagen vyčlení na odměny pro 120.000 německých zaměstnanců 474 milionů eur z rezerv, protože firma loni kvůli odpisům utrpěla hlubokou ztrátu. Z rezerv rovněž vyplatila akcionářům dividendy, jejichž suma je sedminásobkem celkového objemu odměn pro zaměstnance, uvedla agentura DPA.

Volkswagen loni kvůli nákladům spojeným se skandálem kolem obcházení testů emisí vykázal rekordní celoroční ztrátu 1,6 miliardy eur (43,2 miliardy Kč). V roce 2014 přitom vydělal téměř 11 miliard eur. Náklady související se skandálem loni automobilovou skupinu připravily o 16,2 miliardy eur.

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že software instaloval po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut.

Přidej komentář jako první k "Prémie pro německé zaměstnance VW za loňský rok klesnou o třetinu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*