Pro více než půlku zaměstnanců je změna pracovního prostředí stimulující

Práce na dálku zvyšuje úroveň produktivity tím, že nabízí pracovníkům velmi potřebnou změnu prostředí. Z nejnovějšího výzkumu, který si zadal Regus, poskytovatel flexibilních pracovních prostor, vyplývá, že více než polovina českých pracovníků (52 %) trpí ponorkovou nemocí a při změně  pracovní prostředí pociťují úlevu.

V průzkumu se Regus zeptal více než 150 podnikatelů a zaměstnavatelů v České republice, proč chce stále více lidí  pracovat na dálku, a zjistil, že kromě zvýšení produktivity  přináší také zlepšení koncentrace (57 %). Možnost chvíli pracovat mimo obvyklé prostředí kanceláře obnovuje schopnost koncentrace a umožňuje splnit naplánované úkoly bez vyrušování od kolegů nebo vyzvánění telefonů.

Pracovní flexibilita také snižuje nutnost cestování (73 %), protože zaměstnanci  stráví méně času dojížděním. Nejenže nemusí jezdit v době dopravních špiček, ale mají také více času k odpočinku a na konci náročného dne mohou trávit čas s blízkými (73 %).

Studie dále ukázala, že:

  • 56 % respondentů potvrzuje, že práce na dálku jim pomáhá být blíže ke klientům nebo potenciálním zákazníkům;
  • 30 % manažerů a ředitelů v České republice plánuje příští rok umožnit svým týmům práci na dálku jeden až dva dny v týdnu;
  • 8 % by umožnilo svým lidem pracovat na dálku po celý týden.

Karel Pelán, ředitel společnosti Regus pro Českou republiku a Slovensko, k tomu říká: „Manažeři jsou tradičně považováni za ty, kteří zaměstnancům neradi umožňují práci na dálku. Může tak znít překvapivě, že jsou to právě oni, kdo si je vědom pozitivního vlivu práce na dálku u svých zaměstnanců. Nabídka práce mimo kancelář, a to i jen na několik dní v týdnu, zvyšuje úroveň produktivity zaměstnanců i jejich celkovou pohodu.

Další motivací pro vedoucí pracovníky je to, že práce na dálku poskytuje společnostem širší dosah. Jak firma roste, rostou i náklady spojené s komunikací se zákazníky a obchodními partnery. Flexibilní pracovní prostory umožňují firmám zajistit si působnost na různých místech, kde se mohou setkat s potenciálními zákazníky nebo dodavateli, a to s vynaložením velmi malých nákladů.“

Přidej komentář jako první k "Pro více než půlku zaměstnanců je změna pracovního prostředí stimulující"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*