Stát, firmy a odbory projednají odliv zisků i přijímání Ukrajinců

Odliv zisků z Česka, přípravu velkých staveb či přijímání pracovníků z Ukrajiny dnes projedná tripartita, společný orgán vlády, firem a odborů. Na programu je návrh sektorové a progresivní daně, kterou chce vláda zamezit odlivu zisků. S opatřením ale nesouhlasí Hospodářská komora ČR. Diskutovat se bude také o zrychlení vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty z Ukrajiny, což má pomoci řešit nedostatek pracovních sil v Česku.

V rámci jednání bude také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) informovat o stavu projednávání novely stavebního zákona a tripartita projedná i přípravu zcela nového stavebního zákona. Tripartita se bude zabývat také zprávou o postupu otevírání trhu osobní železniční dopravy či přehledem přípravy staveb za více než 300 milionů korun, které začnou do roku 2018. Šlechtová přítomné seznámí rovněž se stavem čerpání peněz z evropských fondů.

Tripartita (Rada hospodářské a sociální dohody ČR) vznikla v roce 1990. Jednají v ní zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů.

Přidej komentář jako první k "Stát, firmy a odbory projednají odliv zisků i přijímání Ukrajinců"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*