„Tweetují“ hvězdy showbyznysu i politici

Výběr známých tweetů ze světa i z ČR v historii komunitního serveru Twitter, který 21. března slaví deset let od zaslání prvního tweetu:

„Právě jsem založil Twitter“

@jack, 21. března 2006

První zpráva z Twitteru, kterou napsal jeho spoluzakladatel Jack Dorsey. Ve stejný den poslal pozvánku na sociální síť svým kolegům.

 

„Zatčen“

@jamesbuck, 10. března 2008

Americký student James Buck zprávou na Twitteru takto oznámil svoje zatčení úřady během demonstrace v Egyptě. „Followeři“, tedy lidé sledující jeho účet, kontaktovali americké velvyslanectví a další organizace se žádostí o pomoc, což nakonec vedlo k Buckově propuštění.

 

„Je tu letadlo na řece Hudson. Jsem na trajektu a jdu vyzvednout lidi. Je to šílené.“

@jkrums, 15. ledna 2009

Uživatel Twitteru Janis Krums, který byl očitým svědkem nouzového přistání letadla na řece Hudson uprostřed New Yorku, tuto událost také vyfotografoval mobilním telefonem.

 

„Z oběžné dráhy: Start byl úžasný. Cítím se ve skvělé kondici, hodně pracuji a užívám si nádherné výhledy, životní dobrodružství začíná!“

@astro_mike, 12. května 2009

Astronaut Mike Massimino poslal první tweet z vesmíru.

 

„Takže mi bylo řečeno důvěryhodnou osobou, že zabili Usámu bin Ládina. Zatraceně skvělé.“

@keithurbahn, 2. května 2011

Ex-poradce bývalého ministra obrany Donalda Rumsfelda Keith Urbahn byl podle některých expertů pravděpodobně prvním, kdo referoval o zabití teroristy Usámy bin Ládina. Ještě před ním ale napsal na svůj twitterův účet bin Ládinův soused a počítačový konzultant Suhajb Athar aniž by ještě věděl, kdo je ve skutečnosti jeho soused: „Nad Abbottábádem (pákistánské město, kde byl bin Ládin zabit – pozn. ČTK) se vznášejí vrtulníky, velmi neobvyklé“.

 

„Další čtyři roky“

@BarackObama, 7. listopadu 2012

Americký prezident Barack Obama takto tweetoval své vítězství v loňských prezidentských volbách, zprávu doplnil fotografií, na které se objímá se svou manželkou Michelle. Jeho tweet se stal nejcitovanějším na světě.

 

„Drazí přátelé, rád se s vámi spojuji prostřednictvím Twitteru. Děkuji za vaši štědrou odezvu. Ze srdce vám všem žehnám.“

@Pontifex, 12. prosince 2012

Bývalý papež Benedikt XVI. se připojil na Twitter a poslal svůj první tweet.

 

„Hezký večer z Ostravy. Útok hackerů se podařilo zastavit, svůj účet mám opět pod kontrolou. Děkuji všem za podporu!“

@SlavekSobotka, 23. prosince 2015

Toto vzkázal český premiér občanům poté, co získal zpět kontrolu nad svým účtem, do něhož se předtím nabourali hackeři.

Přidej komentář jako první k "„Tweetují“ hvězdy showbyznysu i politici"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*