Vánoční večírek podporuje týmovou atmosféru firmy

Devět z deseti oslovených personalistů souhlasí s tím, že firemní vánoční večírek nejsou zbytečně utracené peníze. „Vánoční večírky podporují týmovou atmosféru ve firmě,“ uvedlo 88,2 % účastníků online průzkumu uskutečněného personální agenturou Předvýběr mezi 3637 firemními respondenty.

Podle rovné pětiny je předvánoční večírek také příležitostí „ukázat firmu v dobrém světle“. Jen osm procent respondentů považuje podniková setkání jen za „víceméně povinné zakončení roku“. Naopak 11,8 % dotázaných uvedlo, že společenské akce milují.

Naprostá většina firem (84,7 %) letos investuje do vánoční akce zhruba stejně jako loni. Více utrácet plánuje 9,4 % podniků, jen necelá čtyři procenta naopak letošní rozpočet sníží.

Bezkonkurenčně nejčastěji se firmy se zaměstnanci scházejí v restauracích (58,8 %). Druhá nejčastější možnost, kde společně oslavit konec roku, jsou buď firemní prostory, nebo sportovní areál (obě možnosti uvedlo 8,2 % respondentů).

A jak je vhodné obléct se na firemní akci? Pouze jedenáct procent pozvánek uvádí jako dresscode společenský oděv, většina firem doporučuje neformální oblečení nebo rozhodnutí nechává na hostech.

Přidej komentář jako první k "Vánoční večírek podporuje týmovou atmosféru firmy"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*