Vláda se bude opět zabývat dorovnáním platů v majetkovém úřadu

Vláda se ve středu vrátí k debatě o návrhu ministerstva financí na dorovnání platů právních zástupců a generálních ředitelů Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za roky 2012 až 2014. Vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách.

Jde o obdobnou situaci jako s platy státních zástupců a soudců z loňského roku. Mělo by jít o zhruba 9,6 milionu korun, peníze by měly být převedeny z kapitoly Všeobecná pokladní správa. Vláda o návrhu debatovala již dříve, naposledy diskuzi přerušila 16. března.

Problém s platy vznikl poté, co Nejvyšší soud koncem předloňského roku rozhodl, že ministerstvo práce nepoužívá při stanovení platové základny správný statistický údaj. Ministerstvo spravedlnosti se loni s představiteli justice následně dohodlo na kompromisu. Zavázalo se zaplatit soudcům a státním zástupcům do letošního 15. června částku, která představuje rozdíl mezi výší platů vyplacených v letech 2012 až 2014 a jejich výší, která by byla vyplacena při použití jiného výpočtu. Vyplacená suma činila zhruba 1,17 miliardy korun.

Narovnání mezi vládou a soudci a státními zástupci se ale nevztahovalo na bývalé vedení majetkového úřadu. Odměňování právních zástupců i generálních ředitelů ÚZSVM se přitom řídí stejným zákonem jako odměňování státních zástupců.

Ministerstvo financí proto navrhlo schválení zásad dohod o narovnání, obdobně jako u soudců a státních zástupců. Dotčení zaměstnanci ÚZSVM by se tak měli vzdát veškerých dalších nároků na doplacení rozdílů ve výši platu, vzít zpět podané žaloby, vzdát se nároků na úhradu nákladů řízení, vzdát se nároků na úroky z prodlení a neuplatňovat nároky u soudu.

Přidej komentář jako první k "Vláda se bude opět zabývat dorovnáním platů v majetkovém úřadu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*