Vsetín zaměstná až stovku lidí na veřejně prospěšné práce

e Vsetíně přibude lidí zaměstnaných na veřejně prospěšné práce. Letos by jich mohla být až stovka, sdělila ČTK mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová. Město je v tomto ohledu ve Zlínském kraji jedinečné, žádné jiné město tolik lidí na veřejně prospěšné práce nezaměstnává, řekla dnes ČTK ředitelka krajské pobočky úřadu práce Miriam Majdyšová.

„Vsetín v tomto skutečně vyčnívá. Tuto aktivitu samozřejmě vítáme, je to možnost, jak zaměstnat dlouhodobě nezaměstnané nebo lidi závislé na dávkách,“ uvedla Majdyšová. Ve Vsetíně žije romská menšina, podle Majdyšové se však veřejně prospěšné práce netýkají jen jí.

Program na zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných podporuje stát, prostřednictvím úřadu práce dává na mzdy včetně povinných odvodů až 14.000 korun. Nyní pro Vsetín prostřednictvím příspěvkové organizace Technické služby pracuje 16 lidí ještě z loňského programu.

„V letošním roce se jejich řady budou dále rozšiřovat. Prvních třicet lidí nastoupí už v dubnu a další pak během května,“ uvedla Kousalová. Pracovníci budou čistit chodníky, uklízet autobusové zastávky, udržovat veřejnou zeleň, uklízet černé skládky, podchody a dětská hřiště či břehy řeky Bečvy.

Loni pracovalo v rámci veřejně prospěšných prací ve městě 49 lidí, Vsetíňané je podle Jany Zvoníčkové z Technických služeb vnímali pozitivně. „Na začátku se objevovaly spíše negativní ohlasy od veřejnosti. Postupně se k nám ale dostávaly i ty pochvaly, zejména pro pracovní skupinu, která čistila chodníky na Jasence pod vedením spolehlivého předáka Jana K. Ta měla hodně poděkování za odvedenou práci,“ uvedla.

Ve Zlíně je již více než deset let 18 míst pro veřejně prospěšné práce, o zvýšení jejich počtu město neuvažuje. „Tento počet je dlouhodobě hodnocen jako optimální. Nicméně vznikne-li v budoucnu taková potřeba v předem obtížně odhadnutelné oblasti či oblastech, víme, že ve spolupráci s úřadem práce jsme schopni ji řešit rychle a efektivně,“ uvedl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. V Uherském Hradišti jsou v zimním období tři pracovníci, v letním pět.

Přidej komentář jako první k "Vsetín zaměstná až stovku lidí na veřejně prospěšné práce"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*