Billa zvýší zaměstnancům platy v průměru o pět procent

Supermarkety Billa se s odbory dohodly na nové kolektivní smlouvě, v roce 2017 zvýší mzdy v průměru o pět procent oproti roku 2016. Kolektivní smlouva zahrnuje i benefity v podobě mzdových příplatků, odměn a příspěvků na stravování. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Průměrnou výši platů nezveřejnila.

„Zaměstnanci jsou pro nás klíčoví, a proto věříme, že zlepšení mzdových podmínek přinese jistotu a spokojenost na obou stranách. Průběh jednání s jejich zástupci byl i tentokrát nadstandardní, čehož si velmi vážíme,“ uvedl generální ředitel řetězce Jaroslaw Szczypka.

Zisk supermarketů Billa v roce 2015 v Česku stoupl meziročně o šest procent na 361 milionů korun. Tržby řetězce se zvýšily o procento na 21,6 miliardy korun. Billa v Česku provozuje přes 200 prodejen a zaměstnává přibližně 5500 lidí.

Obchodní řetězce v posledních době kvůli nízké nezaměstnanosti hůře shánějí zaměstnance i brigádníky a musejí zvyšovat mzdy. „Nástupní mzda ve společnosti Lidl začíná nyní na 18.625 Kč hrubého při čtyřicetihodinovém pracovním úvazku (na pozici prodavač/prodavačka),“ uvedla například minulý týden mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Kvůli sporu mezi odbory Alberta a vedením firmy ohledně růstu mezd jednal na konci roku premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i s nizozemským velvyslancem. Prodavačky, skladníci a další provozní zaměstnanci řetězce nakonec dostali v prosinci mimořádnou odměnu 1000 korun a základní mzdy se jim zvýšily v průměru o 8,5 procenta. Odbory v prosinci uvedly, že provozní zaměstnanci Aholdu berou průměrně 12.500 Kč hrubého měsíčně, vedení společnosti uvedlo částku o 3000 Kč vyšší včetně variabilního příspěvku.

Podle odhadu odborů pracuje v maloobchodu a velkoobchodu v ČR 180.000 lidí.

Přidej komentář jako první k "Billa zvýší zaměstnancům platy v průměru o pět procent"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*