Česká pobočka Atos získala poprvé ocenění Great Place to Work

Česká pobočka společnosti Atos poskytuje svým zaměstnancům vynikající prostředí pro práci. Vyplývá to z průzkumu mezinárodní organizace Great Place to Work, která společnosti udělila stejnojmennou certifikaci platnou do března 2022. Český Atos získal v průzkumu celkové hodnocení 78 %, což je o 7 bodů více než v předcházejícím roce.

„Udělení certifikátu nás velmi těší, protože se tím potvrzuje vysoký standard naší pracovní kultury. Ještě větší radost však máme z toho, že tomu opravdu odpovídají
i vztahy na pracovišti a celková pracovní atmosféra. A to na všech pobočkách, ve kterých v ČR působíme. Rád bych za to svým kolegům poděkoval. Tento úspěch totiž patří jim,“ říká Vladek Šlezingr, který je od ledna 2020 generálním ředitelem české pobočky Atos.

Výsledky průzkumu vycházejí z reakcí zaměstnanců na více než sto tvrzení týkajících se nejrůznějších aspektů pracovní kultury – od spokojenosti s ohodnocením a prací přes vytvoření dobrých pracovních podmínek, zahrnutí do rozhodovacích procesů, podporu osobnostního růstu až po pocit sounáležitosti s firmou. Z těch se pak počítá tzv. Trust Index. Ten v české pobočce společnosti Atos dosáhl 72 %, což převyšuje nejen výsledky z minulých let, ale i celosvětový průměr Atos Group.

Oproti předchozímu roku nejvíce vzrostlo v hodnocení zaměstnanců pozitivní vnímání důvěryhodnosti Atosu jako zaměstnavatele, kladně ji hodnotilo o 10 procent více respondentů, než v roce 2019. Celková důvěra zaměstnanců ve firmu meziročně stoupla o 6 procent. „Jsem nesmírně rád, že v tak obtížné době, jako je pandemie, jsme dokázali našim zaměstnancům poskytnout jistotu a pocit bezpečí,“ uvedl k tomu Vladek Šlezingr. Komunikaci zaměstnavatele ohledně měnících se opatření a podporu v době lockdownu ocenilo kladně přes devadesát procent zaměstnanců Atos.

„Veškerou konstruktivní kritiku si bereme k srdci a děkujeme za ni. Pravidelně vytváříme akční plán změn, vycházející z potřeb, které kolegové v dotazníku nejčastěji zmiňovali. V tomto roce tak plánujeme například zaměstnanci často zmiňovaný upgrade technického vybavení kanceláří,“ řekl Radim Koběrský, Head of HR společnosti Atos, který má akční plán na starosti. „Věřím, že i v následujících letech se nám podaří udržet tuto laťku, že naši zaměstnanci u nás pracují rádi.“

Přidej komentář jako první k "Česká pobočka Atos získala poprvé ocenění Great Place to Work"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*