Česká zbrojovka patří k největším zaměstnavatelům na Zlínsku

Vizitka akciové společnosti Česká zbrojovka Uherský Brod (dnes se koná řádná valná hromada společnosti):

Historie: Česká zbrojovka a.s. byla do obchodního rejstříku zapsána v dubnu 1992. Předchůdce akciové společnosti vznikl v roce 1937, když byla do nově vybudované továrny přenesena zbrojní výroba z České zbrojovky (ČZ) Strakonice. Firma vyráběla především palné zbraně, k nejslavnějším výrobkům patří samopal vzor 58, samopal vzor 61 (Škorpion) a pistole CZ 75.

Charakteristika: Společnost v současnosti vyrábí širokou škálu zbraní pro ozbrojené složky, sport i lov, v nabídce má pistole (mj. CZ 75), malorážky, brokovnice, kulovnice, samopaly a útočné pušky (Scorpion, Bren), granátomety, odstřelovací pušky a příslušenství včetně například balistických vest. Česká zbrojovka má mateřský závod v Uherském Brodě, v Brně montuje zbraně pro lov a sport, výrobní závod má i v Novákách na Slovensku a v USA vlastní menšího výrobce pistolí.

Hospodářské výsledky: V roce 2014 společnost vykázala nejvyšší tržby ve své historii, dosáhly 3,321 miliardy korun, za loňský rok očekává tržby mezi 3,4 až 3,5 miliardami korun; zisk by měl být podobný jako v roce 2014, kdy činil po zdanění 432 milionů korun.

Počet zaměstnanců: 1800 (ke konci 2015)

Základní kapitál: 481,245.800 korun.

Akcionáři: 90 procent akcií zbrojovky patří společnosti EHC CZUB, SE, kontrolované René Holečkem, zbylých deset procent členům představenstva.

Přidej komentář jako první k "Česká zbrojovka patří k největším zaměstnavatelům na Zlínsku"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*