Firmy nalákané CzechInvestem do Ústeckého kraje vytvoří 1949 míst

Podniky, které přilákala loni do Ústeckého kraje vládní agentura CzechInvest, vytvoří 1949 nových pracovních míst a investují víc než 24 miliard korun. V žebříčku krajů je to vůbec nejvyšší celková částka. Největší investicí v regionu je stavba továrny Benteleru, který vyrábí díly pro automobilový průmysl, v zóně u Klášterce nad Ohří na Chomutovsku. Vyplývá to z údajů CzechInvestu a ministerstva průmyslu a obchodu.

Loni pro kraj dojednané investice jsou víc než třikrát vyšší než o rok dřív, zvýšil se i počet plánovaných pracovních míst. Ústecký kraj je regionem s dlouhodobě nejvyšší nezaměstnaností v zemi.

V celém Česku české i zahraniční firmy plánují investovat více než 64 miliard korun. CzechInvest loni dojednal sto nových investičních projektů, vytvořit by měly 12.097 nových pracovních míst.

Investice Benteleru je druhá největší. První místo v pořadí patří expanzi společnosti Karsit Automotive ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku, která do rozšíření výroby autodílů investuje 2,7 miliardy korun a plánuje vytvořit 230 nových pracovních míst.

Firma Benteler v průmyslové zóně v Klášterci nad Ohří investuje do výroby ocelových a hliníkových částí automobilových karoserií 2,5 miliardy korun a plánuje vytvořit 576 nových pracovních míst. Podnik v závodech v Liberci, Jablonci nad Nisou, Chrastavě na Liberecku a Rumburku na Děčínsku nyní zaměstnává bezmála 2500 lidí.

Výroba ocelových a hliníkových částí karoserií osobních automobilů by v Klášterci měla začít koncem letošního roku. Rozlohu bude mít továrna 22.000 metrů čtverečních, uplatnění by v ní mohli najít především svářeči a obráběči. Provoz se plánuje jako nepřetržitý. Benteler loni uvedl, že pro Klášterec nad Ohří se rozhodl na základě jeho dobré infrastruktury a výborné spolupráce s vedením města.

V roce 2015 CzechInvest zprostředkoval do Ústeckého kraje investice za sedm miliard korun. V nových závodech hlavně automobilového a kovodělného průmyslu mělo vzniknout 1575 nových pracovních míst.

Přidej komentář jako první k "Firmy nalákané CzechInvestem do Ústeckého kraje vytvoří 1949 míst"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*