LinkedIn: jak ho nejlépe využít při hledání zaměstnání

LinkedIn je pro každého uchazeče o zaměstnání velmi efektivním nástrojem a proto je dobré zaměřit se na to, aby byl profil vždy kompletní a aktualizovaný. Ladislav Kučera, ředitel personálně poradenské společnosti Hays říká: „Osobní značka – brand, je to, co nás odlišuje od ostatních. Měla by reflektovat hodnoty, schopnosti a zkušenosti. CV, vystupování a osobní síť kontaktů – to vše je součástí naší značky. Jak se na sociálních sítích prezentujeme a jak vystupujeme v mnoha případech vejde do povědomí potenciálním zaměstnavatelům“.

Užitečné tipy pro správný profil na LinkedIn.

 

Fotografie

Pokud zvažujete, zda fotografii do profilu vložit či nikoliv, můžeme Vám potvrdit, že profily s fotografií působí výrazně důvěryhodněji a několikanásobně zvyšují šanci na to, že Vás bude potenciální zaměstnavatel kontaktovat. Fotografie by však měla být v dostatečné kvalitě, spíše neutrální a profesionální. Fotografie z večírků, sportovních akcí či rodinného charakteru nejsou vhodné.

 

Motto

Motto je jedním z povinných polí, které při zařizování profilu budete muset vyplnit. Vždy si proto pamatujte, že Mottem v tomto případě není myšlen Váš osobní postoj k různým životním situacím, ale Vaše aktuální pracovní pozice a název společnosti, pro kterou pracujete. Proto se vyhněte sdělením typu „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ nebo „Kdo uteče, vyhraje“, místo toho uveďte Vaši profesi a společnost, například „Obchodní manažer ve společnosti ABCDE“. Je to informace, kterou Váš potenciální zaměstnavatel ocení více. Pokud nejste aktuálně zaměstnáni, název společnosti vynechte.

 

Souhrn

Jak název napovídá, zde máte možnost shrnout Vaše nejzásadnější schopnosti, zodpovědnosti a úspěchy. Jste-li aktuálně na pracovním trhu volní, můžete doplnit, jaké pozice Vás zajímají. Nerozepisujte se příliš rozvláčně, zůstaňte struční a věcní.
Do souhrnu můžete také přidat referenční videa či prezentace, pokud jsou relevantní.

 

Vzdělání a zaměstnání

Údaje o Vašem vzdělání a předchozích zaměstnavatelích jsou automaticky seřazeny chronologicky od nejaktuálnějších. Vždy proto musí obsahovat, časový údaj (od-do), název vzdělávací instituce či zaměstnavatele, zaměření studií a stručný přehled pracovní náplně na jednotlivých pozicích. Umožníte tak potenciálním zaměstnavatelům rychleji zjistit, na jakou pozici ve společnosti byste mohli být vhodnými uchazeči.

Ladislav Kučera z Hays doplňuje: „Ujistěte se, že údaje ve Vašem LinkedIn profilu a CV souhlasí. Vyhnete se tak všetečným otázkám recruiterů při osobním či telefonickém pohovoru.“

 

Vytvářejte si spojení

Jedním z nejdůležitějších aspektů LinkedIn je možnost vytvářet spojení s lidmi. Nepřehánějte to s počtem, i zde platí, že kvalita je důležitější než kvantita, proto navazujte spojení pouze s těmi, o kterých se domníváte, že jsou pro Vás relevantní.

 

Tip: propojení s Hays na LinkedIn je skvělým začátkem!

 

Zapojte se do profesních skupin

Profesní skupiny nabízí možnost, jak se dozvědět více informací z Vašeho oboru. Můžete klást otázky, diskutovat s ostatními členy. Většina skupin je zájmově či profesně zaměřena, můžete tedy vyhledávat jak dle relevance obsahu, tak třeba i podle lokality.

 

Sledujte společnosti

LinkedIn primárně slouží k tomu, aby pomohl lidem najít odpovídající pracovní místa. „Pokud  si vyhledáte společnosti a lidi, kteří v nich pracují na obdobné roli, kterou zastáváte i vy, můžete si porovnat jejich profil spolu s jejich zodpovědnostmi. Tím získáte přehled o tom, co byste měli splňovat, pokud budete pro tuto společnost chtít někdy v budoucnu pracovat“, říká Ladislav Kučera z Hays.

 

Dovednosti a jejich potvrzení

Vyplňte si své dovednosti a umožněte ostatním profesionálům z Vaší sítě, aby Vám je potvrdili. To dává každé takové dovednosti váhu získanou na základě zpětné vazby ostatních uživatelů a je to možnost, jak ukázat potenciálním zaměstnavatelům nejen seznam dovedností, ale také výhody, které tyto dovednosti přinesly Vašim předchozím zaměstnavatelům.

Přidej komentář jako první k "LinkedIn: jak ho nejlépe využít při hledání zaměstnání"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*