Murrelektronik má ve Stodu u Plzně další halu, přijme až 300 lidí

Šestou výrobní halu za 100 milionů korun otevřel ve Stodu na Plzeňsku německý výrobce elektronických dílů pro průmyslovou automatizaci a automobily Murrelektronik. Díky hale se počet zaměstnanců do tří let zvýší ze současných téměř 700 na 950 až 1000. ČTK to řekl Pavel Vlček, vedoucí závodu Stod, který je největší výrobní základnou Murrelektroniku ve světě. Do nových strojů a zařízení investuje stodská firma každoročně asi 70 milionů.

Nová hala má užitnou plochu 4200 metrů čtverečních. Výrobní a skladovací plocha závodu se tak zvýšila na 14.000 metrů čtverečních. Nově vzniklé plochy slouží pro výrobu konektorů a průmyslové kabeláže k vedení signálů. „V nové budově je také zázemí pro české obchodní zastoupení, školicí centrum a reprezentativní výstavní prostory,“ řekl manažer správy Karel Duchoň.

„Podstatně zvýšíme naši flexibilitu. Budeme ještě rychleji reagovat na požadavky zákazníků,“ komentoval rozšíření závodu výkonný ředitel Murrelektronik Stefan Grotzke.

Murrelektronik vyrábí ve Stodu už 17 let. Český závod Murr CZ je největším výrobním závodem skupiny. Produkty, jichž je v nabídce téměř 18.000, směřují do řady oblastí. Odebírají je desetitisíce zákazníků – od automobilky BMW přes výrobce obráběcích strojů po energetické koncerny typu ABB. Jsou to malé jednoduché konektory, inteligentní jističe i těžké transformátory. „Kromě pivovaru a Škodovky využívají i další známé podniky z Plzně pro své stroje a zařízení produkty, které jsme vyrobili ve Stodě,“ řekl Vlček.

Za 16 let investoval Murrelektronik ve Stodu asi 1,3 miliardy korun, hlavně do technologie. „Když jsme budovali průmyslovou zónu, tak jsme chtěli firmy, které zaměstnají lidi z regionu a budou se trvale rozvíjet. A s firmou Murr (koupila tři hektary) se to podařilo nejlépe,“ řekl starosta Stodu Jiří Vlk. Rodinná skupina Murrelektronik má po světě přes 2000 pracovníků. Předloni otevřela závod v Šanghaji, loni v Atlantě.

Přidej komentář jako první k "Murrelektronik má ve Stodu u Plzně další halu, přijme až 300 lidí"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*