Obliba sdílených pracovních prostor stoupá

Regus Rosmarin Praha

Nezávislost, flexibilita, nižší náklady. Ale stále častěji i propojování korporátních zaměstnanců s freelancery a lidmi ze start-upů, budování tvůrčího prostředí a s tím související sdílení myšlenek a třeba i obměna stylu práce a výkonnosti. V rámci průzkumu GBS upřednostňuje práci ve sdíleném prostředí 78% respondentů v ČR i kvůli možnosti navazovat nové obchodní, ale i přátelské vztahy. To vše jsou důvody stoupající poptávky po sdílených pracovních prostorách, na kterou Regus reaguje rozšiřováním sítě business center.

Workshopy, pracovní skupiny, školení, prezentace nebo projekty, nad nimiž se potkávají pracovníci z více oddělení jedné společnosti či zástupci dodavatelů. Situací, kdy je třeba změnit obvyklé korporátní prostředí, přibývá s tím, jak se mění těžiště byznysu. I pro něj je stále důležitější kreativita v návaznosti na nové informační a komunikační technologie. A klasický formát kanceláří není podle manažerů vždy vyhovující.

Právě tyto požadavky mají podle Karla Pelána, country managera globální společnosti Regus pro Českou republiku a Slovensko, jsou stále častější. A doplňují tak obvyklou klientelu sdílených, servisovaných kanceláří Regus. Patří mezi ně menší společnosti, manažeři a obchodní zástupci trávící značný čas na cestách nebo nezávislí podnikatelé, poradci, lektoři či školitelé, vyžadující reprezentativní prostory pro své klienty.

Poptávka po tomto typu pracovních prostor vychází rovněž ze strany freelancerů mimo obvyklou byznysovou sféru. Také jim budou určené kanceláře Regus v Rosmarin Business Center v pražských Holešovicích, které mají dlouhodobě pověst jedné z nejprogresivnějších a nejvíce kreativních čtvrtí metropole. Na ploše více než 1200 m2 vznikají standardní privátní kanceláře, stejně jako vzdušné coworkingové prostory a zasedací místnosti. Celková kapacita dosáhne až 150 uživatelů.

Podle Karla Pelána nové zázemí v Rosmarinu může zaujmout také konceptem Spaces, který je přímo určený freelancerům nebo kolektivům tvůrců a odborníků, nejen z oblasti IT. V několika stávajících Regus centrech takto působí několik start-upů i úspěšných jednotlivců.

Potenciál Regus centra v Holešovicích nespočívá díky vstřícné cenové politice jen v lidech, kteří jsou s touto městskou části spojeni. Je koncipován jako prostor, jehož prostřednictvím by subjekty chtěly na pražský trh teprve vstoupit – třeba díky skvělé dostupnosti a veřejné dopravě. Už nyní operátor registruje zájem ze strany firem působících na sever a východ od Prahy, ve větších skladových i výrobních areálech, pro které je kontakt s metropolí důležitý.

Přidej komentář jako první k "Obliba sdílených pracovních prostor stoupá"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*