Průzkum: Práci z domova v Česku umožňuje víc než pětina firem

Práci z domova u všech zaměstnanců umožňuje v Česku 22 procent firem. U dalších 69 procent je práce z bytu možná v závislosti na profesi či okolnostech. Vyplývá to z únorového průzkumu společnosti Intel ve více než 250 firmách v ČR a na Slovensku.

Průzkum dále zjišťoval vytváření tzv. flexibilních pracovních míst v rámci firem. „Zaměstnanci už zdaleka nejsou tolik vázáni ke svému pracovnímu stolu či kanceláři. Možnost pracovat z jiného místa v rámci firmy se týká již více než poloviny respondentů. V Čechách to umožňuje 58 procent a na Slovensku dokonce 62 procent firem,“ uvedl obchodní manažer Intelu Petr Ulvr.

S flexibilními pracovními místy souvisí zavádění bezdrátového připojení. O tom uvažuje 73 procent českých podniků. Myšlenka odstřihnutí se od všech drátů a kabelů je ve firmách mnohem životaschopnější, než například ovládání počítače gesty, hlasem či dotykem, plyne z průzkumu.

Podle Intelu začínají například telekonference o 7,5 minuty později kvůli technickým potížím, jako je hledání vhodných adaptorů či redukcí pro projektor. Bezdrátová technologie umožňuje zkrátit promarněný čas o 70 procent.

Podle podobného průzkumu serveru Jobs.cz a společnosti Microsoft z listopadu loňského roku může pracovat z domova zhruba 15 procent českých zaměstnanců a pětina lidí by chtěla tuto možnost alespoň občas mít. Podle Microsoftu neumožňuje třetině zaměstnanců práci mimo kancelář zaměstnavatel a u desetiny to nepodporuje přímý nadřízený.

Přidej komentář jako první k "Průzkum: Práci z domova v Česku umožňuje víc než pětina firem"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*