Schneider Electric oceněna indexem genderové diverzity organizace  European Women on Boards

Společnost Schneider Electric byla mezi 20 nejlepšími velkými evropskými společnostmi v indexu genderové diverzity (GDI) organizace European Women on Boards oceněna titulem Best Practice Leader. Index navíc uvádí Schneider Electric jako lídra ve svém oboru.

Zpráva za rok 2021 zahrnuje 668 evropských společností, z nichž většina je veřejně obchodovaná a zařazená do burzovního indexu STOXX Europe 600. Index GDI představuje souhrnný ukazatel, který odráží podíl žen ve všech vedoucích pozicích, v představenstvech, ve výkonných funkcích a ve správních radách. Hodnota 1 představuje rovné zastoupení žen a mužů ve vedoucích pozicích.

V roce 2021 byla průměrná hodnota GDI všech společností 0,59, přičemž pouze 84 společností mělo GDI nad 0,8. Společnost Schneider Electric dosáhla 0,92 bodu, čímž si oproti GDI z roku 2020 polepšila o 0,14 bodu. Zpráva Women on Boards GDI ukazuje, že změny v managementech společností probíhají pomalu a že k dosažení přijatelné úrovně zastoupení žen v rozhodovacích pozicích je třeba přijmout další opatření.

Společnost Schneider Electric je odhodlána rozvíjet diverzitu, rovnost a inkluzi mezi svými zaměstnanci. Její cíle udržitelnosti pro rok 2025 zahrnují i zvýšení poměru zastoupení žen mezi nově přijímanými zaměstnanci i vedoucími pracovníky. V loňském roce její výkonný výbor, který odpovídá za každodenní řízení společnosti, překonal milník genderové vyváženosti: 44 % členů nyní tvoří ženy.

Zpráva European Women on Boards GDI si klade za cíl podporovat rovnost žen a mužů ve vedení firem, je podporována programem Právo, rovnost a občanství Evropské unie a byla vypracována ve spolupráci s přední datovou, informační a poradenskou společností Kantar Public.

Přidej komentář jako první k "Schneider Electric oceněna indexem genderové diverzity organizace  European Women on Boards"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*