Schneider Electric ve dvacítce v žebříčku v oblasti rovnosti pohlaví

Firma Schneider Electric byla zařazena nezávislým poskytovatelem dat a informací o rovnosti pohlaví Equileap mezi nejlepších 20 firem z hlediska rovnosti pohlaví na světě. Otázkou rovného přístupu k zaměstnancům se dlouhodobě zabývá, intenzivně řeší i zastoupení žen v technických oborech. Počet přijatých žen v této firmě rok od roku stoupá, výkonný výbor tvoří od loňského roku 44 % žen, což je v porovnání s ostatními firmami stejného zaměření vysoko nad průměrem.

Společnost Schneider Electric, leader digitální transformace řízení energie a automatizace, se umístila na 20. místě celosvětově a na třetím místě ve Francii mezi 100 předními společnostmi zahrnutými ve zprávě Equileap. Umístění v celkovém hodnocení je důkazem pokroku, kterého firma dosáhla v oblasti prosazování rovnosti pohlaví.

Žebříček Gender Equality Global Report & Ranking společnosti Equileap poskytuje aktuální informace o rovnosti pohlaví ve firemní sféře na celém světě. Vyhlašuje 100 nejlépe hodnocených firem a informuje o řadě otázek podle zemí a odvětví. Věnuje se tématům, jako je rovné odměňování a zastoupení žen, stejně jako placená rodičovská dovolená nebo sexuálnímu obtěžování. Otázka rovnosti pohlaví se zkoumala na základě 19 hloubkových kritérií u 3 895 společností ve 23 zemích, které představují 102 milionů zaměstnanců na celém světě.

Rovný přístup bez výjimek

Společnost Schneider Electric se zavázala podporovat DEI mezi svými 128 000 zaměstnanci po celém světě. Po nedávném jmenování Gwenaelle Avice-Huet do funkce ředitelky pro strategii a udržitelnost tvoří 41 % výkonného výboru společnosti ženy. Kromě toho se širší cíle udržitelnosti do roku 2025 zaměřují také na větší zastoupení žen na všech úrovních společnosti, od nových zaměstnanců až po vedoucí pracovníky.

Ženy ve Schneider Electric

Schneider Electric se dlouhodobě zabývá otázkou rovného přístupu k zaměstnancům, intenzivně řeší i zastoupení žen v technických oborech. Počet přijatých žen v této firmě rok od roku stoupá. Výkonný výbor Schneider Electric tvoří od loňského roku 44 % žen a v porovnání s ostatními firmami stejného zaměření je toto číslo vysoko nad průměrem. „Ocenění Equileap si velmi vážíme a jsme za něj rádi. Nejlepší odměnou je pozitivní vnímání samotných zaměstnanců a fakt, že oceňují přístup naší firmy k tématu diverzity, rovnosti a inkluze,“ říká Ida Ročňáková, HR Director Schneider Electric.

Vstříc zelenější budoucnosti

Společnost Schneider Electric byla už v minulosti označena jako nejudržitelnější korporace na světě. Nejenže obsadila první místo v každoročně publikovaném prestižním žebříčku sestavovaném společností Corporate Knights, jež se zaměřuje na udržitelné jednání firem, ale také podporuje projekty, které usilují o udržitelnější budoucnost. Jedním z nich je studentský projekt s názvem FirstLife stavební fakulty ČVUT. V květnu také vyhrála Cenu Francouzsko-české obchodní komory 2022 v kategorii Společenská odpovědnost firem.

Přidej komentář jako první k "Schneider Electric ve dvacítce v žebříčku v oblasti rovnosti pohlaví"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*