Techniky v Česku nejvíce motivuje flexibilní pracovní doba, dovolená navíc nebo vzdělávací kurzy

Flexibilní pracovní doba, dovolená navíc a vzdělávací kurzy. To jsou pro tuzemské techniky tři nejdůležitější benefity, které jim v současnosti může zaměstnavatel nabídnout. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu mezi více než jedenácti stovkami technických zaměstnanců, který realizovala personální agentura Talentica.cz.

Do výzkumu, který uskutečnil v průběhu loňského roku, se zapojilo celkem 1 165 techniků z České republiky. „Z celkového počtu zapojených technických pracovníků se jednalo o 25 % manažerů, 36 % seniorů s více než čtyřmi roky praxe, 24 % specialistů s tříletou praxí a 15 % juniorů s méně než dvěma roky praxe,“ uvedla Gabriela Kodenková ze společnosti Talentica.cz, která průzkum realizovala. „Více než čtvrtina respondentů působí v oborech Automotive, 22 % ve strojírenství, 10 % dotazovaných pak v oboru elektroniky a elektrotechniky,“ upřesnila k průzkumu Kodenková.

Z unikátního průzkumu vyplývá, že pro většinu techniků (77 %) je v současné době stále nejdůležitějším benefitem flexibilní pracovní doba, pro 68 % lidí dovolená navíc, 66 % techniků ocení vzdělávací kurzy, oborové školení či konference. Pro 58 % technických pracovníků je zároveň důležitá možnost home office a pro 55 % finanční bonusy a sick days. Mezi další preferované benefity patří jazykové kurzy, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, volný čas či dojíždění. Technici ocení i možnost domluvy na neplaceném volnu, dobrou jídelnu s kvalitním jídlem, kratší pracovní dobu, firemní akce či podporu rodin s dětmi. Technici naopak nepreferují půjčky zaměstnancům či příspěvek na bydlení a relokaci.

Průzkum se zabýval rovněž tím, které faktory jsou pro technické zaměstnance rozhodující při změně zaměstnání. „Pro 78 % techniků jsou nejdůležitější mzdové podmínky a benefity finančního charakteru, pro 62 % techniků je rozhodující náplň práce, 51 % techniků by ke změně zaměstnání motivovala vzdálenost od bydliště,“ popsala stěžejní faktory při rozhodování personalistka Gabriela Kodenková. Pro polovinu technických pracovníků jsou rovněž důležité benefity nefinančního charakteru, pro 34 % pak atraktivnější zaměstnavatel.

Přidej komentář jako první k "Techniky v Česku nejvíce motivuje flexibilní pracovní doba, dovolená navíc nebo vzdělávací kurzy"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*