Tvorba pracovních míst ve Francii je nejrychlejší za devět let

Ve Francii ve třetím čtvrtletí vzniklo 52.200 pracovních míst. Tvorba nových pracovních příležitostí tak dosáhla nejrychlejšího tempa od začátku světové finanční krize v roce 2007. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil francouzský statistický úřad INSEE.

Počet pracovních míst se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 0,3 procenta po nárůstu o 0,2 procenta ve druhém kvartálu. Dnešní zpráva je známkou toho, že křehké oživování francouzského trhu práce by mohlo nabrat dostatek síly k výraznějšímu snížení míry nezaměstnanosti, která se nyní pohybuje v blízkosti deseti procent.

Údaje jsou dobrou zprávou pro francouzského prezidenta Françoise Hollandea. Ten se zavázal, že se příští rok nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud nezačne počet lidí bez práce vykazovat stabilní sestupný trend.

Francouzská vláda se snaží povzbudit podniky k tvorbě nových pracovních míst reformou zákoníku práce, která usnadňuje přijímání i propouštění zaměstnanců. Reformu zavedla pomocí dekretu, tedy bez hlasování v parlamentu. Vyhnula se tak nebezpečí, že by schválení změn zablokovali její vlastní poslanci. Změny zákoníku práce však vyvolaly vlnu protestů po celé Francii.

Přidej komentář jako první k "Tvorba pracovních míst ve Francii je nejrychlejší za devět let"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*