Tým Pure Storage v Praze se za rok zdvojnásobil

Během posledního roku byl český trh podle Jacoba Ringlera, šéfa výzkumného a vývojového centra společnosti Pure Storage v České republice, svědkem velké změny. Firmy si uvědomily, že k udržení konkurenceschopnosti potřebují urychlit svou digitální transformaci.

Požadují zajištění plynulého provozu bez toho, aby se musely potýkat s problémy, jako je nedostatek úložného prostoru, nedostatek potřebných IT odborníků nebo narušení bezpečnosti, například v důsledku útoků ransomwaru.

„Jinak řečeno, společnosti zjistily, že potřebují flexibilní a automatizovaná řešení,“ uvádí Jacob Ringler a dodává: „Jsem hrdý na to, že Pure Storage je zde proto, aby zákazníkům poskytovala lepší služby. Zákazníci by se přece měli soustředit na své vlastní podnikání a díky řešení Pure Storage by pro ně jejich infrastruktura IT měla být neviditelná. Pomáháme organizacím vítězit nad daty tím, že data zpřístupňujeme v rámci celého podniku, zjednodušujeme je, zavádíme automatizaci a usnadňujeme jejich využívání. Rostoucí zájem o naše nové služby vedl k růstu našeho týmu v Praze, který se v roce 2021 oproti roku 2020 zdvojnásobil.“

Zákazníci včetně těch z České republice oceňují, že řešení Pure Storage jim zjednodušují podnikové IT a podporují vyšší agilitu. Inovativní nabídky společnosti Pure nyní využívají organizace všech velikostí, od malých a středních firem až po velké podniky a známé značky z oblasti e-commerce, zdravotnictví, finančních služeb nebo výroby. K zákazníkům v ČR patří i významné společnosti z oblasti finančních služeb a maloobchodu.

Pro české zákazníky je stále důležitější také odpovědnost za životní prostředí a udržitelnost, zejména s ohledem na celoevropský Green Deel a budoucí dopad této dohody na podnikání. Podle různých odhadů se dnes datová centra podílejí na celosvětové spotřebě energie 2 % – což je zhruba stejně jako letecký průmysl. Mnoho společností proto již nyní přechází na udržitelná datová centra a energeticky účinnější technologie, jako je flash, ale tento trend se bude ještě zrychlovat. Zdánlivě malé změny, např. nahrazení úložišť s klasickými pevnými disky moderními disky flash, mohou mít obrovský dopad na závazky v oblasti ESG. Při použití technologie flash od společnosti Pure potřebují zákazníci o 96 % méně místa než v případě starších pevných disků a mohou těžit z mnohem nižší spotřeby energie. V posledních letech takto zákazníci Pure ušetřili celosvětově až 4 miliardy kilowatthodin.

Přidej komentář jako první k "Tým Pure Storage v Praze se za rok zdvojnásobil"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*