Univerzita spustila nový portál pro hledání absolventských míst

Masarykova univerzita spustila nový portál pro vyhledávání absolventských pozic. Jeho unikátním rysem je způsob přehledného procentuálního zobrazení shod mezi požadavky zaměstnavatele a kompetencemi uchazeče. Portál JobCheckINmomentálně inzeruje přes 400 pozic u 65 zaměstnavatelů, kteří u absolventských míst zpravidla netrvají na dlouhé praxi uchazečů.

Službu mohou využívat registrovaní studenti a absolventi univerzity do 18 měsíců po ukončení studia. Portál porovnává dovednosti, které požaduje zaměstnavatel, s těmi, které mají uchazeči vypsané v profilu.

„Cílem je ukazovat vždy pouze relevantní nabídky. Uchazeči si mohou vybrat z 20 oblastí zájmu jako management, lidské zdroje a personalistika nebo IT,“ popsal Radoslav Pittner z Kariérního centra Masarykovy univerzity.

„Firmy musí stále hledat nové cesty, jak se dostávat ke studentům, toto je další nástroj,“ uvedla Hana Velíšková ze společnosti KPMG, která plánuje portál využívat při náboru nových lidí. Firma poskytuje služby v oblasti auditu, daní, poradenství a práva.

Čerstvá absolventka ekonomicko-správní fakulty Dana Fráňová oceňuje způsob zobrazení shod. Jednoduše zjistí, zda naplňuje požadavky zaměstnavatele, a zda jí naopak firma může přinést to, co ona sama očekává.

Podle rektora Mikuláše Beka budou systém zprvu nejspíš využívat hlavně velcí zaměstnavatelé. „Ale pokud se nám podaří propagace, tak možná tuhle možnost uvítají základní a střední školy. V tuto chvíli hledají učitele poměrně komplikovaně,“ uvedl Bek.

Univerzita dlouhodobě vykazuje nízkou nezaměstnanost absolventů. Jejich průměrný nástupní plat v roce 2015 činil 28.358 korun. Nejvíce si vydělali informatici, absolventi fakulty sociální studií a ekonomové. Učitelé a právníci mají nástupní platy nižší.

Přidej komentář jako první k "Univerzita spustila nový portál pro hledání absolventských míst"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*