O vzdělávací kurzy je obrovský zájem

Benefity pro zaměstnance jsou stále velmi žádanou záležitostí. Pro zaměstnavatele jsou důležitým nástrojem, jak si uchovat ve firmě důležité nebo klíčové lidi. V současné době jsou hodně oblíbené benefity zaměřené na vzdělávací kurzy nebo například školení o work/life balance. „Tohle jsou nejrychleji rostoucí skupiny, meziroční nárůst v obou kategoriích je více než 35 procent. Myslím, že jejich oblíbenost v letošním roce ještě posílí,“ prohlásil Zoltán Finta, obchodní ředitel LemonPay – elektronické benefitní platební karty pro zaměstnance.
Trh se mění či turbulentně reaguje na různé změny. Ne jinak tomu je v rámci benefitů pro zaměstnance, kde meziročně nejvíce vyrostl zájem o vzdělávací kurzy. „Řada lidí chce mít v dnešní době jistotu v uplatnění. Zároveň mnoho firem reorganizuje své pracovní týmy a optimalizuje své procesy,“ upřesnil Finta z české značky LemonPay. Podle něho řada firem apeluje na efektivnější řízení, proto je u zaměstnanců patrný zájem o manažerské kurzy.

„Je vidět jasný trend a preferenci na vzdělávání v oblasti vedení pracovních týmů, osobní a manažerské kompetence. U úspěšných společností se ekonomický růst a stabilní rozvoj firmy projevuje zejména v zájmu o kurzy v oblasti projektového řízení, řízení lidských zdrojů, kurzů zaměřených na finance, ekonomiku a také na marketing,“ prohlásil Finta z elektronické karty LemonPay, která si dokáže pamatovat několik peněženek zároveň, je akceptována všude, kde mají platební terminál, nabízí řadu výhod a ulehčuje správu zaměstnavateli.
V rámci specifických oborů je největší zájem a kurzy IT, zejména pak různé školení pro začátečníky se specializací na základy programování, práce s databázovými systémy nebo kurzy pro pokrytí poptávky po IT specialistech v oblasti testování a analytiky. „Tradičně silně rostoucím trendem je u daných oborů také využívání jazykových kurzů pro zvýšení znalostí potřebných pro mezinárodní obchod a e-commerce komunikaci,“ dodal Zoltán Finta.
Významný meziroční skok zájmu zaznamenaly také kurzy work/life balance, time management, kurzy zaměřené na mentální a duševní zdraví, pozitivní myšlení. „O tento segment se zajímají nejvíce lidé nad 35 let v manažerských funkcích,“ doplnil Finta.

Přidej komentář jako první k "O vzdělávací kurzy je obrovský zájem"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*