Pohodlí a klid na práci jako nutnost. Firmy čelí novým výzvám v péči o zaměstnance

Well-being je ve firmách po celém světě trendem napříč odvětvími. Co vlastně znamená a je na něj připraven váš podnik? Téma osobní pohody v práci nastolila generace mileniálů a její nutnost potvrdila i koronavirová pandemie, která zcela změnila pracovní podmínky a nároky zaměstnanců.

Pryč jsou ty doby, kdy lidé přišli do práce, usedli za psací stroj a pracovní prostředí pro ně neznamenalo nic víc než stůl a židli. Dnes se zajímají o to, jak zaměstnavatel pečuje o jejich zdraví, pohodlí a co dělá pro jejich soukromí. Pracovní a osobní život se už velmi prolínají a tomu odpovídají i požadavky na práci.

Firmy se proto musejí novým trendům přizpůsobit a najít komfortní řešení pro svůj provoz i zaměstnance. Jak ale na to? Pokud vaše firma disponuje open space kancelářemi a nechce vynakládat velké finanční prostředky do jejich přebudování, může vytvořit takzvané moderní klidové zóny. Právě ty poskytnou zaměstnancům soukromí, pohodlí a zároveň jim připomenou zázemí jejich domovů.

Soustředit se na práci a být v klidu

Vyhledávaným řešením je koncept akustických zasedacích místností, které splňují náročné technické požadavky dnešní doby. Nabízí je celosvětově žádané akustické zasedací místnosti od české firmy SilentLab, které zapadnou do jakéhokoliv prostoru i díky svému jednoduchému a funkčnímu modernímu designu. Letos se SilentLab ve výrobě zaměřila právě na téma well-beingu a vytvořila zasedací místnost – MICROOFFICE REALM. Netradiční wellbeingová akustická zasedačka poskytuje zaměstnancům klid, soukromí a zároveň je vizuálně spojuje s okolím firmy. Může se využít pro pracovní jednání, neformální setkání s kolegy či pro relaxaci.

Prosklená část stropu akustické místnosti REALM navíc umožňuje, aby světlo maximálně proniklo do jejího vnitřku a opticky ho zvětšilo. Prostor doplňuje pohodlná pohovka, stolek, poličky a televize. Zaměstnanec si díky tomu připadá jako ve svém obývacím pokoji. Není náhodou, že díky svým benefitům získala mikrokancelář REALM letos v červnu na veletrhu NeoCon v Chicagu ocenění the Best of NeoCon 2022.

Akustický design, který funguje

Kromě REALM nabízí SilentLab i další své výrobky, které sbírají ocenění po celém světě. Patří mezi ně například světově unikátní telefonní budka MICROOFFICE UNIQ se skleněným stropem pro jednoho uživatele a MICROOFFICE PRIME. Dvěma až čtyřem lidem poskytuje velkorysý prostor pro schůzky čtvercová MICROOFFICE CUBIQ, která je zatím nejmodulárnější variantou s mnoha možnostmi, jak uspořádat sezení či stání. Až devět lidí najednou pojme obdélníková MICROOFFICE QUADRIO I. Firma SilentLab vyrábí také designové doplňky, jako jsou například paravány, obklady, akustické objekty, ambientní akustická světla i svítící závěsné paravány.

Přidej komentář jako první k "Pohodlí a klid na práci jako nutnost. Firmy čelí novým výzvám v péči o zaměstnance"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*