Sestry v nemocnicích hradeckého kraje dostanou přidáno pět pct

Nelékařský zdravotnický personál v nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje dostane od července přidáno pět procent tarifní části mzdy. Nyní je průměrná mzda personálu včetně přesčasů 25.300 korun, celkem v krajských nemocnicích pracuje v těchto pozicích zhruba 1600 lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí holdingu Veronika Svobodová.

Zvýšení mezd se bude týkat sester, zdravotních laborantů, fyzioterapeutů, zdravotnických asistentů a dalších profesí. „S vedením holdingu a všech našich nemocnic se shodujeme, že je třeba přiblížit výši příjmů našeho nelékařského zdravotnického personálu příjmům zaměstnanců státních a příspěvkových organizací,“ uvedla krajská radní Jana Třešňáková.

Zaměstnancům v nelékařských profesích vzroste letos mzda již podruhé. Platy v krajských nemocnicích na začátku roky stouply nejméně o pět procent, přesto jsou nižší než například ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. V té byl loni průměrný plat u nelékařských zdravotnických pracovníků včetně služeb 31.208 korun, od ledna nemocnice zvýšila platové tarify o pět procent.

Na pětiprocentní růst tarifních mezd bude v celém holdingu potřeba zhruba 15 milionů korun. „Zvýšené osobní náklady by měly být pokryty z očekávaných kladných hospodářských výsledků jednotlivých nemocnic. Vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o výši úhrad za rok 2015 probíhají velmi korektně a už nyní můžeme předpokládat, že navýšení mezd zásadním způsobem výsledky hospodaření nenaruší,“ uvedl předseda představenstva zdravotnického holdingu Miroslav Procházka.

Podle Procházky holding předběžně počítá s tím, že od ledna příštího roku přidá všem zaměstnancům dalších deset procent, pokud to dovolí úhrady zdravotní péče za rok 2016 a 2017. Zdravotnická zařízení v hradeckém kraji se potýkají s nedostatkem personálu, holding se proto podílí na přípravě motivačního stipendijního programu Královéhradeckého kraje pro čerstvé absolventy nelékařských zdravotnických oborů, který by mohl být vyhlášený již letos na podzim.

Přidej komentář jako první k "Sestry v nemocnicích hradeckého kraje dostanou přidáno pět pct"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*