Vláda podporuje navýšení platů ve veřejném sektoru

Členové vlády podpořili návrh na zvýšení platů ve veřejné sféře. Od ledna příštího roku by se tak mělo zlepšit odměňování těchto pracovníků, které prosazovala jako jednu ze svých priorit také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.


Kompromis, který byl projednán také se zástupci odborů, zajistí přidání zejména pracovníkům s nízkými platy. Návrh počítá s přidáním 5% do tarifní složky všem pracovníkům ve veřejném sektoru. V průměru se navýší mzdy o 8,1%. U pedagogických pracovníků počítá návrh s navýšením o 10% v tarifní složce. Dále ministerstvo financí poskytne rezortům další finanční prostředky na zvýšení platů mimo tarifní složky platu.

„Jsem ráda, že vláda došla k rozumnému kompromisu. Zvýšení platů lidem ve státním sektoru považuji za prioritu, kterou jsem prosazovala od nástupu do funkce ministryně. Státní zaměstnanci odvádějí pro stát důležitou práce, proto musí být spravedlivě odměněni, už jen kvůli své odbornosti. Jak jsem již několikrát uvedla, je třeba si také uvědomit, že vzdělanostní struktura ve státní správě je mnohem vyšší než v soukromém sektoru a to musí být zohledněno i v odměňování,“ uvedla po jednání ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Přidej komentář jako první k "Vláda podporuje navýšení platů ve veřejném sektoru"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*